Mūsu pienākumi

Ar katru gadu Rombouts demonstrē arvien lielāku uzticību Godīgas Tirdzniecības principam. Mēs strādājam, lai paaugstinātu Mazo Ražotāju dzīves līmeni, izstrādājot produktu līniju zem Maksa Havelāra zīmes, organizējot publiskas kapmaņas un apciemojot ražotājvalstis.
Dziļa un patiesa uzticība principiem
1990. gadu beigās Rombouts kompānijas galvas tikās ar Tēvu Van Der Hoffu, Maksa Havelāra zīmes dibinātāju. Viņš apciemoja rūpnīcu Ārtselārā, un Rombouts ģimenes apziņas celšana par Godīgas Tirdzniecības principu nozīmi ir viņa nopelns. Ražotāju atbalstīšana ar mērķi uzlabot dzīves apstākļus un kafijas kvalitāti harmoniski iederas kopējā kompānijas filosofijā. Pēc šīs tikšanās Rombouts uzsāka produktu līnijas zem Maksa Havelāra zīmes ražošanu, kā arī kļuva par šai tēmai veltītu konferenču organizatoru un dalībnieku. Šīs iniciatīvas tika veiksmīgi īstenotas caur Rombouts meitas uzņēmumu Rombouts-Malongo, kuras galva ir Žans- Pjērs Blans. Malongo bija viena no kompānijām, kas bija šīs kustības vadībā, un arī šodien tā ir šīs kustības līderis Francijā.


Godīgas Tirdzniecības Principi
Galvenie šīs kustības principi ir ilgtermiņa līgumu noslēgšana, minimālo garantēto cenu nodrošināšana, kas ļauj izvairīties no pasaules cenu svārstību draudiem, avansa finansējumi ražas novākšanai un pārdošanas ķēdes saīsināšana, izslēdzot no tās starpniekus. Ievērojot šos principus, Rombouts strādā ar vairākām mazām plantācijām Meksikā, Gvatemalā un Kongo.


Konkrētas darbības
Rombouts ir arī kustības „Globāls līgums”, kas tika izveidota 1999.gadā, dalībnieks. Šīs kustības dibinātājs ir Kofi Annans un tā balstās uz 10 universāliem principiem, saistītiem ar cilvēka tiesībām, darba standartiem un apkārtējās vides aizsardzības noteikumiem. Turklāt Malongo, Rombouts kompānijas meitas uzņēmums, turpina sniegt palīdzību Haiti, programmas ietvaros, kas tika uzsākta 1999.gadā, kā arī veicināt kafijas audzēšanas biznesu šajā valstī. Visbeidzot, Malongo jau ir organizējusi trīs konferences par Godīgas Tirdzniecības tēmu, kurās piedalījās arī Tēvs Van Der Hoffs un vairākas politiskās figūras.